- - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - -

Wojciech Myrczek & Big Band PSM Konin

22.05 | piątek : CKiS-DK OSKARD

Jeden z najbardziej uznanych polskich wokalistów jazzowych. Zwycięzca oraz zdobywca nagrody publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013. Laureat nagrody dla Największej Indywidualności Konkursu "Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa 2010", Grand Prix w konkursie „Jazz Voices 2011” (Litwa), I miejsca w konkursie "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu" (2007r.). Zdobywca II miejsca w plebiscycie Jazz Top 2014 w kategorii wokalista.

Gregoire Maret Quartet

22.05 | piątek : CKiS-DK OSKARD

Gregoire Maret to wirtuoz, który ujawnia niezwykłe możliwości niecodziennego dla jazzu instrumentu, jakim jest harmonijka ustna. Obecnie uważany jest za najlepszego harmonijkarza na świecie – wypracował swoje własne brzmienie, a uniwersalny styl pozwala mu doskonale odnajdywać się w różnych gatunkach muzycznych – zapraszany był do współpracy m.in. przez Youssn’Doura, George`a Bensona, czy Cassandrę Wilson.

Marek Napiórkowski Up!

22.05 | piątek : CKiS-DK OSKARD

Po bestsellerowych i świetnie przyjętych przez recenzentów albumach NAP i Wolno oraz koncertowej płycie KonKubiNap, przyszedł czas na przedsięwzięcie zrealizowane z niemal orkiestrowym rozmachem.

Maass-Tymański-Puchowski

22.05 | piątek : CKiS-DK OSKARD

JAZZ z INART

HALUCYNACJE HRABIEGO VON ZEIT

Hrabia von Zeit powraca. Po kilkuletniej przerwie wyłania się z psychodelicznej czeluści swego umysłu aby z przyjaciółmi urzeczywistniać swoje halucynacje … czyli MAASS-TYMON-PUCHOWSKI GRAJĄ VON ZEIT

Mazzoll & The Love and Beauty Seekers

22.05 | piątek : CKiS-DK OSKARD

JAZZ z INART

„Niebieski Lotnik” to jeden z pierwszych i najważniejszych zespołów yassu. Mazzoll po odejściu z grupy „Miłość” zakłada autorski zespół. W sekcji grają genialny Jacek Olter i Olo Walicki. Muzycy nie wydają w tym składzie żadnej płyty, a jednak stają się grupą kultową.

Tomasz Sroczyński & Basia Polańska

22.05 | piątek : CKiS-DK OSKARD

JAZZ z INART

Tomasz Sroczyński Basia Polańska Impro techno – After party

Marcin Masecki solo

23.05 | sobota : CKiS-DK OSKARD

Pianista, kompozytor i aranżer, poruszający się pomiędzy jazzem,muzyką klasyczną i eksperymentalną. W ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia, nagrywającym i występującym zarówno z repertuarem klasycznym, jak i jazzowym, awangardowym a nawet popowym.

Marcin Wasilewski Trio & Joakim Milder

23.05 | sobota : CKiS-DK OSKARD

Spark of life

To najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium. Najnowszy album „ Spark Of Life ” polscy jazzmani zrealizowali z gościnnym udziałem szwedzkiego tenorzysty Joakima Mildera.

Włodek Pawlik Trio

23.05 | sobota : CKiS-DK OSKARD

Włodek Pawlik – pianista i kompozytor, uhonorowany nagrodą GRAMMY w roku 2014. W jego dorobku znajduje się 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych.

Bogna Kicińska Quintet

23.05 | sobota : CKiS-DK OSKARD

Wokalistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka i skrzypaczka, od pięciu lat mieszkająca w Nowym Jorku. Jej debiutancka płyta „The Maze” ukazała się w październiku 2014 roku.

Małe Jazzonalia „Jazz dla dzieci”

24.05 | niedziela : CKiS-DK OSKARD

To projekt muzyczny dla najmłodszych i tych trochę starszych. Utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane "przeboje" muzyki dziecięcej, mają oczarować najmłodszą publiczność przyjemną, lecz niebanalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Całości dopełnia jazzowa harmonia. Ambitnie, ale nie za trudno.

Hammond Power Band

24.05 g. 19:00 | niedziela : CKiS-DK OSKARD

Zaczęło się od zgranego duetu… organów Hammonda i perkusji. To ciekawe współbrzmienie było efektem spotkania się w połowie 2014 roku dwóch żyjących muzyką pasjonatów – Roberta Goździewicza i Mariusza Stawickiego. Wspólne próby pozwoliły im na dokładne poznanie własnych preferencji muzycznych, technik wykonawczych, ulubionych gatunków. Dzięki udanej, harmonijnej współpracy szybko stali się gotowi na nowe pomysły i wyzwania.